Dwóch poszukiwanych zatrzymanych w Przedborzu
Dwoje poszukiwanych z Przedborza zatrzymanych podczas próby ucieczki z mieszkania; młodszy 34, starszy 40 lat, na podstawie nakazów doprowadzenia.
Policjanci systematycznie analizują przekazane informacje oraz weryfikują wytypowane adresy, podejmując czynności mające ustalić miejsce pobytu osób poszukiwanych na podstawie listów gończych, nakazów doprowadzenia i zatrzymania. W wyniku takich działań zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 34 i 40 lat.
Do zatrzymania doszło 16 czerwca 2026 roku w Przedborzu. Mundurowi posiadali informacje, że poszukiwani od dłuższego czasu unikają odpowiedzialności za wcześniejsze przestępstwa. Z ustaleń wynikało, że mogą przebywać w jednym z mieszkań w mieście, dlatego funkcjonariusze udali się pod wskazany adres.
Gdy poszukiwani zorientowali się, że policja chce ich zatrzymać, uciekli po klatce schodowej i zabarykadowali się w jednym z mieszkań. Pomimo wielokrotnych prób nawiązania kontaktu, drzwi nie otwierano. Na miejsce wezwano straż pożarną. W końcu policjantom udało się wejść do lokalu i zatrzymać mężczyzn.
Poszukiwani to mieszkańcy Przedborza w wieku 34 i 40 lat. Byli poszukiwani na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Młodszy ma do odbycia ponad 4 lata, starszy ponad 2 lata. Po wykonaniu niezbędnych czynności trafili do jednostki penitencjarnej, gdzie odbędą zasądzone kary.
Policja przypomina, że ukrywanie się przed organami ścigania nie zwalnia z odpowiedzialności. Każda osoba pomagająca sprawcy uniknąć odpowiedzialności karnej lub utrudniająca prowadzone czynności może ponieść odpowiedzialność karną. Funkcjonariusze nadal prowadzą działania ukierunkowane na ustalanie miejsc pobytu poszukiwanych i ich skuteczne zatrzymywanie.
Źródło: policja.gov.pl